• Co je to vlastně kolagen a jak ovlivňuje kvalitu a stárnutí naší pleti?

  • Co se děje s naší pletí při jeho úbytku a jak tento úbytek zpomalit?

Kolagen je skleroprotein, vláknitá extracelulární, ve vodě nerozpustná bílkovina, která je základní stavební hmotou všech pojivových tkání a obecně slouží jako podpůrná tkáň mezi buňkami. Ve formě kolagenních vláken je složkou mezibuněčné hmoty a tvoří až 30% všech proteinů v našem těle.
Existuje mnoho typů kolagenu, přičemž nejdůležitější je kolagen typu I, II, III, IV, a V. Typ I je nejrozšířenější a představuje 90 % celkového kolagenu v organismu. Je přítomen v pokožce, kostech, zubech a šlachách. A tento typ, který se vyskytuje v nejsilnější části kůže zvané dermis, nás právě zajímá v souvislosti se stárnutím pleti a s tvorbou prvních vrásek.
Mladistvě a zdravě vypadající pokožku tvoří až 75% kolagenu. Hladina kolagenu v kůži se každoročně snižuje o 1,5%. Tím jak díky pozvolné destrukci kolagenových vláken přirozené množství kolagenu v pokožce s přibývajícím věkem ubývá, přichází kůže o svou přirozenou elasticitu a schopnost dostatečné vnitřní hydratace. Výsledkem tohoto procesu pak bývá nejenom povadlá pokožka, ale také první nechtěné jemné či hlubší vrásky.

Jak docílit přirozeného vyhlazení těchto vrásek,
obnovení potřebné hydratace a
docílit opětovného zvýšení tvorby kolagenu v pokožce?

Řada GOLD COLLAGEN obsahuje až 5000 mg hydrolyzovaného kolagenu v denní dávce, což je až 5x více než nabízí konkurenční podobně zaměřené výrobky. GOLD COLLAGEN není krém, sérum nebo výplň. Díky vnitřnímu užívání pracuje v hlubší vrstvě kůže – dermis – a svými účinnými látkami je schopen re-aktivovat tvorbu kolagenu a tím docílit mladistvějšího vzhledu pokožky, vyplnit jemné vrásky a ty hlubší zjemnit.
PURE GOLD COLLAGEN – obsahuje základní složení hydrolyzovaného kolagenu, kyseliny hyaluronové a dalších účinných látek včetně vitamínů.
GOLD COLLAGEN FORTE – je určen primárně pro ženy od 40-ti let a kromě stejného složení jako PURE GOLD COLLAGEN je obohacen o řadu účinných antioxidantů.
ACTIVE GOLD COLLAGEN – je svým složením určen všem mužům a ženám nad 25 let, kteří žijí aktivním životním stylem nebo hledají speciální podporu pro svaly a klouby.
Váš košík
0