Kyselina hyaluronová je považována za novodobý elixír mládí

Nejedná se ale o žádnou novinku. Její pozitivní účinky vědci zkoumají již několik desítek let a dokonce ji dokáží vyrobit i synteticky. Díky tomu se objevuje ve složení mnohých anti-age přípravků.

Její výjimečnost spočívá ve schopnosti navázat na sebe vodu. A to nemalé množství – až 6 litrů na 1 gram kyseliny hyaluronové. Chová se jako houba – nasaje do sebe vodu a tím několikanásobně zvětší svůj objem. Podobným způsobem dokáže kyselina hyaluronová vyplnit prostor mezi kolagenovými vlákny, čímž udržuje pleť pevnou, pružnou a mladistvou.
Kyselina hyaluronová uchovává pokožku dostatečně hydratovanou, zpevňuje kolagenová a elastinová vlákna a pomáhá zachycovat volné radikály díky svým antioxidačním účinkům. Je tak klíčem ke krásné, zdravé a hladké pokožce. Kyselina hyaluronová patří k přírodním látkám, které se přirozeně objevují v našem organismu. Více než polovina kyseliny hyaluronové v našem těle se nachází právě v pokožce.

S přibývajícím věkem, tedy již po 25. roce, se zásoby kyseliny hyaluronové v našem těle postupně snižují a v 60 letech již máme této kyseliny v těle pouze okolo 10% původního množství. V důsledku postupného ubývání kyseliny hyaluronové pokožka ztrácí svou pevnost, stává se povadlou a vrásčitou. Proto je důležité začít kyselinu hyaluronovou zavčasu doplňovat pomocí kosmetiky či výplňových materiálů, aby bylo možné dosáhout vytouženého mladistvého vzhledu. Krémy, séra a gely působí na pokožku povrchově, zatímco výplňové materiály působí hloubkově zevnitř a tím umožňují dosáhnout viditelnějších a déle trvajících výsledků.

Váš košík
0