Co jsou probiotika?

Probiotika jsou živé bakteriální mikroorganismy, které se vyskytují ve střevech. Nazýváme je “přátelské bakterie”, protože podporují trávení a zvyšují energii prostřednictvím vyššího metabolismu živin. 

Existuje mnoho prospěšných kmenů probiotik, ale mezi nejvýznamnější patří Lactobacillus a Bifidobacterium. Probiotika odebírají materiály, které lidské tělo nemůže strávit a mění je na zdravé metabolity a vitamíny.

Enterokoky, laktobacily a bifidobakterie jsou přirozenými obyvateli střev. Pokud užíváme probiotika jako doplněk, mělo by to být vždy pomocí přírodních kmenů, které prokazatelně podporují přirozené trávení a zdraví.

Účinky probiotik při léčbě nadýmání, problémů s podrážděním střev a průjmů jsou prokázány a publikovány. Kromě toho bylo zjištěno, že užívání probiotik má vynikající zdravotní přínos pro celé tělo, včetně zvýšení imunity, kognitivních funkcí, kardiovaskulárních funkcí a samozřejmě jsou důležité pro pokožku, vlasy a nehty, a to i u osob s problémovou pokožkou, jako je dermatitida či ekzém.

Správná funkce střev ovlivňuje schopnost ochrany před oxidačním stresem, regulovat imunitní reakci, zvyšovat tvorbu kolagenu, dodávat energii a duševní výkonnost.

Vědci a odborníci na výživu z Minerva Research Labs, výrobce tekutých doplňků stravy GOLD COLLAGEN®, vyvinuli GOLD COLLAGEN® IMMUNOBIOTIX®inovativní třívrstvé tablety, které dodají 3 miliardy živých bakterií s kontrolovaným uvolňováním do střev. V těchto tabletách byla použita jedinečná kombinace 3 klinicky testovaných kmenů Lactobacillus: L. Plantarum, L. Acidophilus a Bifidobacterium lactis.

Dodáváním těchto probiotických druhů do střev můžeme pomoci k doplnění a podpoře přirozené, rezidentní flóry. Tato probiotická směs, nazvaná SynBalance® Defence Plus, je klinicky testována a speciálně navržena tak, aby poskytovala imunitní podporu zevnitř. Může tak podporovat imunitní systém prostřednictvím střevních interakcí a pomáhat chránit před vnějšími stresory.

Bylo prokázáno, že směs SynBalance® Defence Plus dosahuje těchto účinků kolonizací střev všemi probiotickými kmeny a následnou expresí protizánětlivých signálních molekul, které podporují zdraví střev a imunitního systému.

Váš košík
0