Trápí vás nadměrné vypadávání vlasů, lámání nehtů, akné, ekzém, afty či únava a špatná nálada?

Pak pravděpodobně trpíte nedostatkem vitamínu B.

Vitamíny B patří do vitamínů rozpustných ve vodě (tzn., že tělo jejich přebytek neukládá v tucích, ale vylučuje) a jsou velmi užitečnými pomocníky našeho organismu. Zvýšený přísun vitamínů skupiny B se doporučuje zvláště jedincům procházejícím zvýšenou psychickou anebo fyzickou zátěží. Jsou vhodné také pro posílení imunitního systému a jako doplněk léčby některých chorob.
Vitamínů B je celá řada a každý z nich má vliv na jinou část lidského organismu. Mezi jejich hlavní přirozené zdroje patří maso, sýry, kvasnice, ořechy, jáhly, celozrnné obiloviny, luštěniny, ale také ovoce, zelenina, mléko a vejce. Samozřejmě, že každá ze zmíněných potravin obsahuje vždy jen některé či některý z komplexu B vitamínů. 

V řadě produktů  GOLD COLLAGEN  jsou zastoupeny vitamíny  B6 a biotin  –  vitamín B7.

  

V GOLD COLLAGEN VEGAN je obsažen komplex vitamínů skupiny B: B2, B5, B6, B7, B12.

 

V GOLD COLLAGEN DERMABIOTIX  obsahuje vitamíny B1, B2, B7 – biotin.

Riboflavin – vitamín B2

Přispívá ke správné činnosti nervové soustavy, k udržení normálního stavu pokožky, zraku a sliznic. Pro své příznivé účinky na pokožku se též hojně využívá v kosmetice. Můžeme jej často nalézt ve složení pleťových krémů a tělových mlék.  Pomáhá zlepšovat stav akné a vyrovává produkci mazu v pokožce. 

Vitamín B6

Zlepšuje imunitu a vyživuje centrální nervový systém. Dále působí preventivně proti některým očním chorobám a cukrovce. Podporuje správnou funkci nervů, žaludku, svalů a napomáhá přirozenému okysličování buněk.

 
Biotin – vitamín B7

Tento B vitamín napomáhá udržovat zdravou pleť a pozitivně působí na kvalitu vlasůnehtů. Je pomocníkem při hubnutí a podílí se na úpravě hladiny cukru v krvi. Dále ovlivňuje nervový systém, a proto bývá doporučován při depresích. Podporuje také zdravý spánek.

Váš košík
0