Regenerace a imunita

V tucích rozpustný vitamín E je velice významným antioxidantem, který nejen, že účinně posiluje imunitu, ale je také skvělým pomocníkem při péči o pleť, kterou přirozeně regeneruje.

Pomáhá při zánětlivých reakcích, hojení povrchových poranění včetně spálenin od slunce a celkově podporuje přirozenou hydrataci a zdravý vzhled kůže. Díky svým antioxidačním účinkům také efektivně chrání naše buňky před poškozením a degenerací, čímž zpomaluje jejich stárnutí.
Dospělá žena by měla optimálně přijímat 400 – 800 mg vitamínu E denně. Jeho nedostatek může, kromě rychlejšího stárnutí pleti, způsobit poruchy imunitního systému, zhoršení koordinace pohybů a celkové zhoršení fyzické kondice či také retinopatii (onemocnění sítnice).

Jak se projevuje nedostatek vitamínu E?

  • neurologické potíže
  • porucha funkce pohlavních žláz
  • neplodnost
  • snížení imunity
  • anémie (chudokrevnost)

Významným zdrojem vitamínu E jsou ořechy, mandle, zelená listová zelenina, rostlinné oleje a avokádo. Bohaté na vitamín E jsou také PURE GOLD COLLAGEN a GOLD COLLAGEN FORTE, které obsahují nejúčinnější variantu vitamínu E přírodní alfa – tokoferol. Vzhledem k tekuté formě a jedinečnému složení těchto produktů je zaručená velmi vysoká vstřebatelnost, která je dle studií několikanásobně vyšší než například u vitamínových tablet.

Váš košík
0